Translate

sobota 7. března 2015

Devonport, vesnice ve městě

I když jsem si ze začátku nemyslela, že se v Devonportu usadím na delší dobu, nakonec jsem tu tak trochu zkejsla. A musím říct, že mě to vůbec nemrzí. V jeden a půl milionovém Aucklandu připomíná tato část spíše příjemnou vesničku, což mě jako ne příliš městskému člověku vyhovuje.

Kdyby neexistoval wwoofing, do této části Aucklandu bych nejspíš ani nezavítala.Osud tomu chtěl ale tak, že mě kontaktoval můj současný landlord, já jsem na jeho nabídku odpověděla, strávila u něj dva týdny jako helper a nakonec zůstala jako nájemník. Důvodem bylo hlavně to, že jsem si tu našla práci, ale abych byla upřímná, byla jsem taky moc pohodlná na to, hledat si něco jiného.

I když je si tu občas přijdu jak v backpackeru - lidé přicházejí a odcházejí, přespávají a přicházejí na návštěvy - je to hrozně fajn, protože člověk nikdy není sám. A to hlavní je, že kousek odtud mám svůj dream job,
Marsí in the Chocolate Factory
(omluvte můj styling, trochu foukalo :D)
 




který je jak vystřižený z příběhu Roalda Dalha. Jen doufám, že mě to množství čokolády nezabije, muhehe.







Zajímá vás, co kromě čokolády může obyčejnému člověku Devonport nabídnout? Je toho víc, začnu nádhernými plážemi. 


Narrow Neck Beach



Nejblíže mému domovu je písečná pláž Narrow Neck s výhledem na sopečný ostrov Rangitoto. Ze všech pláží na ní chodím nejradši (nebude to proto, že jí mám nejblíž?).





Cheltenham Beach



Při odlivu můžete z pláže Narrow Neck dojít až na sousedící pláž Cheltenham Beach, která se mezi místními těší největší popularitě, a o soukromí si tu tedy můžete nechat jen zdát.




Výhled z North Head na Cheltenham Beach
 Z Cheltenham Beach lze vystoupat po schodech na jednu z místních atrakcí - vyhaslou sopku North Head, která od 19. století až do 2. světové války sloužila jako vojenská pevnost. Najdete tu podzemní vojenské chodby, děla, pozorovatelny, ale především nádherný výhled na pláže, Devonportské centrum i Auckland City.

Dělo na vrcholku North Head

Z druhé strany North Head se rozprostírá záliv Torpado Bay a na něm další pláž menších rozměrů. Je tu ale rozkošná promenáda podél moře, po které se dostanete až do samotného centra Devonportu se spoustou příjemných kaváren, restaurací a obchodů.

 



Pokud vás už Devonport omrzel, nebo chcete vyrazit za nákupy na Aucklandskou centrální ulici Queen Street, stačí chytit nejbližší trajekt a za dvanáct minut jste v centru.





 


 Poslední Devonportskou pláží, která stojí za zmínku, je menší písečná pláž v zálivu Stanley Bay, která nabízí výhled na Auckland City.




Vyhaslé sopky jsou v Devonportu dvě. Druhou a tou vyšší je Mount Victoria. Místní si tu za slunných letních dnů rádi dopřávají romantické pikniky ve dvou i rodinné obědy. Výhled je opět fenomenální.





Jelikož preferuji levnější druhy zábavy a také mám ráda přírodu, je pro mě "nudný" Devonport, jeho parky a pláže to pravé ořechové. Je to také pěkné místo na běhání, kde se nemusím bát ani když mě při klusání večer po práci zastihne tma.

Na závěr pár fotek okolí, které se nikam nehodily:






úterý 3. března 2015

Pikatní mrkvová polévka

Miluji všechny krémové zeleninové polévky. Jsou neskutečně výborné a přitom levné a zdravé. Tady je další úžasná zeleninová záležitost!

Tato verze polévky je veganská, bezmléčná, bezmasá, bezvaječná, bezlepková prostě všechno bez. Jsem si nicméně jistá, že jí nepohrdnou ani masožravci či jiní žravci ;-)



Super, takže co budete na přípravu této pikantní oranžové věci potřebovat?

700 gr mrkve
1 cibuli
2 cm zázvoru
jednu chilli papričku
půl plechovky kokosového mléka
 sůl
pepř
cukr/med/jiné sladidlo

Takže suroviny bychom měli a teď co dál? Mrkev nakrájejte na kolečka, kostičky nebo whatever, prostě na malé kousky, aby se to rychle uvařilo. Nakrájejte také cibuli, kterou osmahněte na lžíci másla nebo oleje do růžova. Když je hotová, přihoďte mrkev, také ji trochu osmahněte a pak zalijte vodou a vařte cca deset minut.

Po uplynutí deseti minut přilijte kokosové mléko a vhoďte nastrouhaný zázvor, chilli papričku, sůl a pepř. Vařte dalších deset minut. Mrkev by měla být měkká, ale ne úplně rozvařená. Vypněte sporák, vezměte do ruky tyčový mixér a mrkev pěkně rozmixujte. Získáte krásně oranžový krém, který můžete ještě podle Vaší chuti dosladit. Já jsem použila asi lžičku medu.

Voilá, připraveno k servírování. Dokonalé, že?

Ať Vám chutná :-)