Translate

neděle 21. prosince 2014

Rumové hvězdičky



Když rum, tak jedině do cukroví. 

Pokud jde o pití, tuzemák naprosto nesnáším. Při pečení ale naopak nesmí chybět. Bez něj by cukroví nebylo to pravé ořechové.

Dnešním receptem jsou rumové hvězdičky, z kakaového těsta, plněné rumovou náplní a zdobené čokoládou. 


Na jejich přípravu budete potřebovat:

Těsto
400 g hladké mouky
200 g másla/hery/whatever
60 g mletých mandlí
40 g kakaa
140 g moučkového cukru
1 vejce


Náplň
250 g másla
170 g cukru
4 lžíce rumu

Poleva
100 g čokoláda na vaření

Příprava:
Máslo/heru nechte změknout při pokojové teplotě.
Do mísy prosejte mouku, cukr a kakao. K sypké směsi přidejte mleté mandle, změklý tuk a vejce. Rukama vypracujte vláčné a nelepivé těsto, které zabalte do potravinové fólie a na hodinu vložte do lednice.

Mezitím si připravte náplň. Rozšlehejte změklé máslo s cukrem a rumem a také uložte do lednice.



Těsto si rozdělte na 4 části. Z lednice vyndejte vždy jen jednu, ať těsto zbytečně neteplá.
Každou část si postupně rozválejte mezi dvěma kus potravinové fólie, ušetříte si tak zbytečné nervy s lepícím se těstem a moukou rozsypanou po celé kuchyni.
Z těsta vykrajujte libovolné tvary, já dělala hvězdičky. Ty vkládejte na plech a pečte na 170°C 3-5 minut, podle tloušťky těsta.



Upečené tvary slepujte pomocí připraveného krému a z jedné strany potírejte čokoládou, kterou jste si rozpustili ve vodní lázni. Nechte zatuhnout v lednici a jezte :-)

Mňam!

Rafaello kuličky




Super jednoduché nepečené cukroví, ke kterému potřebujete pouze 3 ingredience, a to:

1 plechovku salka
1 a 1/2 balíčku kokosu
oloupané mandle


Salko smícháte s jedním balíčkem kokosu a tuhle směs necháte přes noc uležet v lednici. Druhý den z této směsi tvoříte kuličky, a do každé z nich vložíte jednu mandli. Už zbývá jen obalit v kokosu a je to.


sobota 13. prosince 2014

TRANZIT proti parazitům

Někteří alternativní léčitelé věří, že příčinou našich nemocí je zamoření těla parazity. V podstatě jde o to, že nás parazité okrádají o důležité živiny, vypouštějí do našeho těla spousty špatných bakterií a virů, ucpávají náš trávicí systém a doslova nás požírají zevnitř. Oslabují naši imunitu a my jsme proto náchylní k nejrůznějším onemocněním.

Mnozí lidé nevěří, že je v dnešní době možné nějakého parazita chytit. Zastánci této teorie naopak tvrdí, že do kontaktu s parazity, nebo spíše s jejich zárodky, přicházíme častěji, než si myslíme. Zdrojem nákazy mohou být třeba domácí mazlíčci, neomytá zelenina a ovoce, syrové maso (tatarák, suši) nebo koupání v přírodních koupalištích.

Na dané téma už bylo napsáno a řečeno mnohé. Stačí, když si do vyhledávače zadáte slovo parazité a objeví se vám takové množství článků, že nebudete vědět, co číst dřív. V tomto článku se proto nechci věnovat problematice parazitů, ale pouze jedné protiparazitické kůře, kterou jsem sama absolvovala.



Již několik let trpím zácpou. Vyzkoušela jsem všechny doporučované rady. Některé nefungovaly vůbec, jiné fungovaly jen částečně. Nikdy jsem ale nepřišla na způsob, jak se zácpy zbavit nadobro.

Když jsem pak narazila na problematiku parazitů, napadlo mě, že by příčinou mé zácpy mohli být právě oni. Začala jsem přemýšlet nad protiparazitickou kůrou a po nějaké době mi má kamarádka doporučila ruské bylinné tobolky Tranzit, které na ní osobně rychle zaúčinkovaly. Byla jsem jejími výsledky nadšená a tak jsem si objednala kůru na 8 týdnů.

Vzhledem k tomu, že na jmenovanou kamarádku tablety zapůsobily cca po pěti dnech, čekala jsem podobně rychlou reakci. Držela jsem se doporučeného dávkování 2x3 tobolky denně, cca 30 minut před jídlem. Po uplynutí jednoho týdne jsem nepozorovala žádné změny. Žádné změny nepřicházely ani po zbylou dobu kůry. Občas jsem po požití tobolek pozorovala výrazné nadýmání, ale protože se u mě nadýmání objevuje celkem často, nemohu s jistotou tvrdit, že příčinou byl právě Tranzit.


Měla jsem od kůry určitá očekávání, žádných pozorovatelných výsledků jsem se ale nedočkala. Je možné, že se v mém těle skutečně něco dělo, nicméně hlavní problém - zácpu, to žádným způsobem neovlivnilo.
Jelikož je ale složení tobolek čistě přírodní (tobolky obsahují pouze koření, a to: hřebíček, vratič obecný, pelyněk obecný, ořešák královský a řemdihák plstnatý), jsem přesvědčena, že jsem si jejich užíváním minimálně nemohla nijak uškodit.

Co říkají údaje na krabičce?
Přípravek se používá k očištění těla od parazitů a od zplodin jejich metabolismu. Hřebíčkovec i vratič jsou tradiční antiparazitické prostředky. Vilcora pomáhá odstraňovat škodlivé látky z těla, posiluje obranný systémn a podporuje funkci střev, jater a ledvin. Pelyněk pomáhá udržovat zdravá játra a prostatu s vyrovnanou hormonální rovnováhu u žen. Ořešák královský obsahuje antioxidanty, chrání tělo před působením kyslíkových radikálů, podporuje funkci trávicí soustavy. Vratič podporuje trávicí funkci, stimuluje vylučování trávicích šťáv.

Více informací o přípravku Tranzit naleznete na stránce:

http://www.alternamedica.cz/alternamedica/eshop/8-1-Podle-organovych-soustav/484-4-Parazitarni-infekce/5/1032-Tranzit-proti-parazitum-30-tobolek

Pro Ty, kteří se chtějí o parazitech a i jiných problémech dozvědět něco víc, doporučuji video: 

https://www.youtube.com/watch?v=7CU435pnH88


pondělí 8. prosince 2014

Strava vs. zdraví vs. psychika

Už dlouhou dobu se zajímám o to, čím se krmím. Jako každá žena jsem vždy chtěla dobře vypadat, ale také se dobře cítit. Osobně si myslím, že pokud jste spokojeni se svým zevnějškem, tak se i lépe cítite.

Od střední školy jsem si prošla různými obdobími, přes hladovění po přežírání, spokojenost i nespokojenost. Začala jsem chodit do fitka (moje milované!!). Vyzkoušela jsem spinning, kalanetiku, fitbox, jógu, box, intervalové tréninky, tréninky s vlastní váhou těla, běh, plavání, inline bruslení, squash... a další věci, na které si už ani nevzpomínám. Počítala jsem si sacharidy, bílkoviny a tuky (fitkaři pochopí), jedla pravidelně každé dvě až tři hodiny. Smažená jídla, sladkosti, brambůrky.. to všechno šlo mimo mě. Někdy jsem si samozřejmě dala, ale byla to spíš výjimka. Měla jsem pocit, že se stravuju super zdravě.

Myslím si, že jsem to měla docela zmáklý a hlavně mě bavilo. Vydrželo mi to dlouho a některých návyků už se nejspíš nikdy nezbavím. Nicméně spousta věcí Vás časem omrzí a stejně tak omrzely i mě. Hlavně když jsem postoupila do dalšího stádia a více než fyzičku a postavu jsem začala řešit pocit vlastní spokojenosti a svoje zdraví.

Od malička trpím astmatem a atopickým ekzémem. Jako dítě jsem bývala často nemocná (což, vzhledem k tomu, že průměrné české dítě marodí téměř neustále, dnes v ČR nikoho nepřekvapí) a čekárny u lékařů jsem znala jako své boty. Na ekzém a astma jsem pokaždé dostala kortikosteroidy, a život šel dál.

Poslušně jsem aplikovala jak předepsané kortikoidní mastičky, tak i ústní spreje. Obdobím puberty jsem kupodivu prošla bez větších problémů. Pak ale přišla změna a v osmnácti se mi ekzém rozjel opět naplno. Nejspíš to souviselo i s určitým stresem a špatným zažíváním, kterým jsem už kolem dvou let trpěla.

Ekzém se objevil se namístech, kde nikdy předtím nebyl. Bez kortikosteroidů jsem se škrábala do krve, a tak jsem se pořád mazala a mazala... až mě to přestalo bavit. Když jsem se přestala mazat, byl ekzém do týdne zpátky. Obešla jsem několik kožních lékařů, vyslechla si, že nemám jíst tolik čokolády a utratila spoustu peněz za další mastičky. Měla jsem všech doktorů až po krk.

Rozhodla jsem se, že na jakoukoliv léčbu kašlu a nechám to osudu. Počítala jsem s tím, že kůže bude potřebovat po celoživotní náloži kortikoidů nějaký čas, než se dá do pořádku.

Opět nastalo škrábání do krve (i když někdy se světlými chvilkami), ekzém byl po celém těle a zůstávaly po něm bílé skvrny (vitiligo). Byla jsem zoufalá! Pak se moje máma dozvěděla o léčitelce, která údajně umí léčit ekzém s pomocí jakéhosi přístroje. Po všech těch zkušenostech jsem byla samozřejmě dost skeptická a nic takového jsem zkoušet nechtěla, ale nakonec jsme se za touto paní vydaly. Ani tato léčitelka mě samozřejmě nevyléčila, ale radikálně změnila můj pohled na věc. Dozvěděla jsem se od ní, že ekzém není problémem kůže, ale vnitřního stavu těla, a že v mém těle je spousta odpadu, který z něj nestačí odcházet ven, a tak vychází ven kůží a způsobuje ekzém.

Začala další etapa. Naprosto jsem změnila svůj pohled na "zdravou" stravu. Začala se zabývat příčinami ekzému - kandidózou, parazity, zakovením atd. Rozhodla jsem se pro radikální krok: dietu bez mléka, cukru, uzenin, lepku, alkoholu a mnoha dalších potravin, která měla za úkol zbavit mé tělo kvasinek, které ekzém způsobují. Stručně řečeno, jedla jsem jenom zeleninu, semínka, mandle, bezlepkové obiloviny, kvalitní oleje a cca jednou za týden kuřecí maso. Pila jsem pouze vodu a čaje. Nastaly detoxikační příznaky - důkaz toho, jak se tělo zbavovalo odpadu. Migréna od rána do večera (díky bohu za fitko, které mě v tu dobu drželo nad vodou), únava (musela jsem chodit spát i v průběhu dne), zhoršení ekzému.
Zhruba po dvou týdnech ale nastalo neskutečné zlepšení. Ekzém ustupoval, zlepšilo se mi trávení, cítila jsem se skvěle.

Po třech týdnech byl ekzém pryč!! To, čeho jsem se nedokázala dvacet tři let zbavit pomocí kortikoidních mastiček, bylo najednou během tří týdnů pryč "jen" za pomoci stravy??? Nechápala jsem, ale byla jsem nadšená.

V tomto duchu jsem ještě nějakou dobu pokračovala, nicméně nebudu popírat, že se takové stravování dá vydržet věčně. Jsme jenom lidi, a život není pouze o dodržování pravidel. Nicméně mě to přivedlo k názoru, že stav tělesné schránky odpovídá stavu vnitřního prostředí, že za vším stojí náš životní styl, a že co je podle doktorů "nevyléčitelné", lze vyléčit bez nutného utrácení horentních sum za "zázračné" přípravky.

Od této doby už uplynulo více jak dvanáct měsíců, během té doby jsem se opět vrátila k běžné stravě. Ekzém se v malé míře několikrát objevil, ale už nikdy ne tak, jako předtím. Jestli by mě delší detoxikace dokázala zbavit ekzému nadobro nevím, a zatím ji zkoušet nehodlám. V současné době jsem vesměs spokojená, užívám života, jím kvalitní potraviny a snažím se nenervovat. Můj příběh není prototypem žádné léčby. Každý člověk je jedinečný a na každého funguje něco jiného. Přesto si ale myslím, že příčina všech nemocí je uvnitř a to je něco, nad čím stojí za to se zamyslet.

neděle 7. prosince 2014

Škubánky s mákem

Dneska jsem si uvařila českou klasiku, v dětství nenáviděnou ze školní jídelny. Po dlouhé době jsem tak měla sladký oběd a nebylo to vůbec špatné. Přitom je příprava škubánků tak jednoduchá. Do hodiny máte hotovo (šikovní jedinci i dřív).

Mimochodem, víte, že mák je potravina s největším obsahem vápníku?

Takže jak jsem škubánky připravovala?:

800 g brambor jsem oloupala a nakrájela na menší kousky. Dala do studené vody a přivedla k varu. Brambory jsem vařila 10 minut a poté téměř všechnu vodu slila. V hrnci s bramborami jsem ponechala cca 1/3 vody, ve které se brambory vařily, posypala jsem 150 g polohrubé mouky, směs "propíchala" koncem vařečky a na mírném ohni nechala probublávat dalších 10 minut. Poté jsem směs rozšťouchala dohladka. Na závěr jsem škubánkovou hmotu dosolila.

Mezitím jsem si namlela půl pytlíku máku a smíchala s moučkovým cukrem (každý sladí podle své chuti).

Z bramborové hmoty jsem rukou vytvarovala škubánky, které jsem na talíři polila rozpuštěným máslem a posypala mákem s cukrem.


Yummy! Enjoy!! :-)

Vyzkoušejte! Dobrou chuť!